Skava M

Metālmāksla un kalumi

Esam metālapstrādes uzņēmums

Mēs specializējamies kaltu žogu, vārtu un margu izgatavošanā. Taisām arī kāpnes, kaltas mēbeles un interjera priekšmetus, restes, karogu turētājus, vējrādītājus, kamīnus, kamīnu piederumus, pirts krāsnis, dārza nojumes, jumtiņus un terases, lustras, lampas, lukturus un laternas, un jebkādus speciālpasūtījumus kalumiem.

Taisām arī priekšmetus no dzelzs, nerūsējošā tērauda, misiņa vai citiem materiāliem bez kaltiem elementiem – dažādas palīgkonstrukcijas (skaņu iekārtu stiprināšanai, nojumēm, angāriem, celtņu sistēmām, u.c.), režģus, nožogojumus, tehniskas kāpnes un lūkas, kronšteinus un stiprinājumus. Mums ir arī specifiska iekārta spirālveida margu cauruļu valcēšanai, kuras pasūta kāpņu un margu ražotāji.

Mūsu uzņēmums veidojies ap īpašnieku Māri Spranci un viņa inženiera un kalēja zināšanām. Viņš ieguvis augstāko izglītību mehānikas un mašīnbūves jomā, kā arī ļoti ilgstošu mācību un darba pieredzi amatniecībā – sākotnēji darbā ar rotām un juvelierizstrādājumiem, vēlāk jau lielākiem interjera priekšmetiem un pēdējās desmitgades darbā ar lielākiem formātiem. Bija viens no pirmajiem Kalēja amata meistariem Latvijā un šobrīd ir viens no meistariem, kurš izskata un vērtē jaunos zeļļu un meistaru pieteikumus kalēja amatam.